English
 
Ana sayfa İmalat & onarım Pervane & dinamik Tekne ve pervane sorunları İletişim
PERVANE DİJİTAL  PİTCHOMETRE  ÖLÇÜM
Size özel tasarım

Yeni inşa edilen teknelerde müşterinin veya teknik bilgiye sahip temsilcimizin doldurduğu tekne ölçüleri ve makine özelliklerini içeren formun doldurulması sonrası bilgisayar destekli mühendislik hesaplamaları yapılarak amaca en uygun size özel pervane tasarlanır. Bine yakın model stokumuzdan ya da yeni model hazırlanarak dökülür.

Gürmarin Pervane'de pervaneleriniz özel hazırlanmış ölçü aletleri kullanılarak tasarıma uygun şekilde işlenir. Statik ve dinamik olarak balansı yapılır. Gerekiyorsa tekne ile teste çıkılarak devir ve hız gibi seyir ölçümleri de yapılır.

Modifikasyon
Modifikasyon; mevcut pervanenizin fiziksel ölçülerinin hesaplama sonrası bulunan ölçülere uygun şekilde işleme tabi tutulmasıdır. Bu düşük devir; kara duman yaptıran pervanelerde pitch azaltma, çaptan küçültme, pervane alan oranının azaltılması şeklindedir. Beklenen, hesaplanan hızı yaptıramayan, yüksek devir yapan pervanelerde ise pitch’in yükseltilmesi gerekmektedir.

Ayrıca ses yapan pervanelerin sorunlarının da halledilmesi mümkündür. İşlem sonrası pervaneler dinamik olarak balanslanır.
MAXPROP PERVANE KAYNAK VE TAMİRİ
PERVANE KAYNAK  ONARIM
Bakım & onarım
GÜRMARİN PERVANE’ de TİG ve MİG kaynak teknikleriyle pervanenin kendi malzemesine uygun dolgu telleri kullanılarak fark edilmeyecek düzeyde orijinaline yakın onarımlar yapılır.
Onarım sonrası pervane durumu raporlanır.
İmes San. Sitesi E Blok 503 sok. No:27 Y. Dudullu – İSTANBUL Tel:0216 527 71 17 Pbx GSM: 0533 579 50 74 Fax:0216 527 71 13
2010 © GÜRMARİN PERVANE MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.